Dobrodosli na Maicon Forum!

Ako se niste registrovali pozeljno bi bilo da to uradite ,a ako jeste samo se uogujte.

Zasto se registrovati?:
-Mnogo toga se moze nauciti!
-Razmjeniti savjete,iskustva sa ostalim clanovima foruma!
-Potraziti pomoc u bilo kom segmentu!
-Registrovani clanovi vide mnogo vise foruma od gostiju ,a ti forumi su mnogo poucnji pa su zato i zasticeni od gostiju.


*Registracija je kratka i traje svega 30 sekundi!

Pozdrav!

Join the forum, it's quick and easy

Dobrodosli na Maicon Forum!

Ako se niste registrovali pozeljno bi bilo da to uradite ,a ako jeste samo se uogujte.

Zasto se registrovati?:
-Mnogo toga se moze nauciti!
-Razmjeniti savjete,iskustva sa ostalim clanovima foruma!
-Potraziti pomoc u bilo kom segmentu!
-Registrovani clanovi vide mnogo vise foruma od gostiju ,a ti forumi su mnogo poucnji pa su zato i zasticeni od gostiju.


*Registracija je kratka i traje svega 30 sekundi!

Pozdrav!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Umjetnost Rokokoa

Ići dole

Umjetnost Rokokoa Empty Umjetnost Rokokoa

Počalji od ivana'93 Pon 14 Dec 2009, 9:05 pm

Posto sam ja radila ovaj referat ,a vi niste pisali nista u vezi toga....ja sam odlucila da vam to ovde napisem u kratkim crtama.....a ujedno ce ovo i biti za kontrolni koji nam slijedi...
ivana'93
ivana'93

Posts : 37
Join date : 12.10.2009
Age : 31
Location : Cajnice

Nazad na vrh Ići dole

Umjetnost Rokokoa Empty Re: Umjetnost Rokokoa

Počalji od ivana'93 Pon 14 Dec 2009, 9:15 pm

Rokoko
Rokoko predstavlja poslednju fazu iluzionisticke fresko dekoracije. U toj fazi posebno mjesto zauzima venecijanski slikar Tijepolo. Slikao je galantne slike sa prizorima pastoralnih zabava, svakodnevnog zivota i scena iz pozorista.
Glavni predstavnik rokokoa u Francuskoj je Anton Vato. Vato je na svojim slikama stvorio jedan zacaran svijet prerusen u pozorisni dekor i kostim. Pored njega predstavnik galantnog slikarstva bio je i Fragonar. Njegova slika "Ljuljaska" je jedna od najgalantnijih slika.
U Italiji gavni predstavnik rokokoa je bio Kanaleto i na njegovim slikama su prisutni arhitektonski spomenici Venecije.
U Engleskoj su bili Rejnoldo i Genzboro. Oni su slikali portrete.
U Spaniji je glavni predstavnik Fransisko Goja. On je naslikao cuvenu istorijsku komoziciju "Treci maj 1808 godine"...
to je ono najvaznijeee Very Happy
ivana'93
ivana'93

Posts : 37
Join date : 12.10.2009
Age : 31
Location : Cajnice

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu